Informace pro studenty

Závěrečné práce

Termíny SZZ a obhajob:

Bakalářské studium
– písemná státní zkouška, 19. 6. 2024
– obhajoby, 12. 6. 2024, B11/306

Magisterské studium
– obhajoby a státní zkouška 11. - 12. 6. 2024, B11/306

Pro psaní závěrečných prací se studenti řídí Opatřením děkana 3/2019.

Pokyny pro vypracování bakalářské práce pro studenty specializace Mikrobiologie najdete ZDE.

Pokyny pro vypracování diplomové práce pro studenty studijního programu Mikrobiologie najdete ZDE.

Šablony a návod k jejich používání najdete ZDE.

Doporučení k využití nástrojů umělé inteligence při plnění studijních povinnostíní ZDE

Pro studenty Oddělení mikrobiologie je pro citování použitých literárních zdrojů v závěrečné práci závazný citační styl APA (pdf ke stažení ZDE).

 

Spolupráce na výzkumu

Příběhy našich absolventů

Anna Kohoutová

Anna Kohoutová

Absolvovala v oboru Mikrobiologie, kde se ve své diplomové práci zabývala využitím metanogenních mikroorganismů v produkci bioplynu. Biotechnologiemi se zabývá i nadále, a to ve společnosti Bene Meat Technologies a.s., kde se podílí na produkci etické a udržitelné potravy pro lidi i domácí mazlíčky - kultivovaného masa. Zde je součástí týmu zaměřeného na výrobu a optimalizaci kultivačního média pro savčí buňky a je zodpovědná za vývoj buněčné linie pro Pet Food produkty.

Matúš Pešta

Matúš Pešta

Matúš Pešta úspěšně absolvoval bakalářský program Experimentální biologie se specializací v Mikrobiologii a molekulárních biotechnologiích. V rámci svého studia se s několika dalšími brněnskými studenty zapojil do mezinárodní soutěže v syntetické biologii iGEM, ve které se jim podařilo i v konkurenci prestižních univerzit získat zlatou medaili. Během studia v magisterském programu Mikrobiologie obdržel od Grantové agentury Masarykovy univerzity finanční podporu pro svůj diplomový projekt. Nyní, jako doktorand na oddělení Mikrobiologie, je aktívním členem laboratoře bioinženýrství mikroorganismů, kde se věnuje studiu programovatelné bakteriální lýzy a její využití v moderních biotechnologiích.

Jiří Cejnar

Jiří Cejnar

Absolvoval bakalářský studijní program Experimentální biologie, kde se v rámci tohoto studia již zapojil do výzkumu na oddělení Mikrobiologie. Poté na stejném oddělení navázal na magisterský obor Mikrobiologie. Během magisterského studia pracoval na oddělení klinické mikrobiologie a imunologie ve Fakultní nemocnici Brno. Po získání diplomu v roce 2021 nastoupil na pozici produktového manažera do společnosti Bioveta vyrábějící vakcíny a léčiva pro zvířata, kde měl na starost výrobu a dokumentaci svěřeného portfolia. Následně pracoval na pozici zástupce vedoucího úseku výroby bakteriálních vakcín. Od března 2022 vede úsek výroby bakteriologie a mykologie, kde řídí tým 30 lidí a podílí se na vývoji a zavádění nových vakcín do výroby.

Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info